۱۱. اتصال مردم با امام معصوم

اتصال مردم با امام معصوم از ازل

وجود مبارک امام رضا سلام الله علیه فرمود اگر مردم بفهمند ما چه می‌خواهیم بگوییم، قبول می‌کنند: «فَإِنَّ النَّاسَ لَوْ عَلِمُوا مَحَاسِنَ کَلَامِنَا لَاتَّبَعُونَا»؛ ما حرفی می‌زنیم دل‌ مایه، که از دل برآید، این حرف بیگانه نیست.

الآن شما می‌بینید این بچه‌ها را که می‌برند مهد کودک، اینها مشغول بازی‌اند؛ اگر کسی یکی از این بچه‌‌ها را هر چه صدا بزند، چون او مشغول بازی است گوش نمی‌دهد؛ اما مادرِ بچه وقتی آمد، صدا زد، این بچه می‌فهمد این صدا آشناست فوراً بر می‌گردد.

حرف انبیا برای ما آشناست؛ ما یک وقت یک جا این حرف‌ها را شنیدیم که این حرف‌‌ها برای ما آشناست! همان ﴿فَأَلْهَمَها فُجُورَها وَ تَقْواها﴾؛ این حرف‌ها آشناست، لذا وجود مبارک امام رضا فرمود شما فقط بگویید بقیه‌اش با خود مردم.


حضرت فرمود: «فَإِنَّ النَّاسَ لَوْ عَلِمُوا مَحَاسِنَ کَلَامِنَا لَاتَّبَعُونَا»؛ حرف ما آشناست، یک ‌جا اینها این حرف‌ها را شنیدند، با هم بودیم: ﴿وَ إِذْ أَخَذَ رَبُّکَ مِنْ بَنی‏ آدَمَ مِنْ ظُهُورِهِمْ ذُرِّیتَهُمْ وَ أَشْهَدَهُمْ عَلی‏ أَنْفُسِهِمْ أَ لَسْتُ بِرَبِّکُمْ قالُوا بَلی﴾، یک ‌جا ما با هم بودیم، این حرف‌ها را هم شنیدیم، لذا بر می‌گردند خوب گوش می‌دهند. در تمام قرآن کریم یا نهج البلاغه یا صحیفه سجادیه اندک چیزی که دل نپذیرد، نیست؛ از ابدیت ما, از عظمت ما, از عقل ما, از عدل ما سخن می‌گویند.
📚 سخنرانی آیت‌ الله جوادی آملی، ۱۳۹۵/۰۸/۱۸

مردم با امام معصوم

ان‌شاءالله اتصال مردم با امام معصوم تا ابد ادامه داشته باشد…

از_خوبان

۹ بازدید

دیدگاهی ثبت نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *